Az interneten a korlátlan lehetőségek. A korlátlan lehetőségek viszont felelősséggel és veszélyekkel járnak. Mi mindannyian felelősek vagyunk az internet egészségéért, azzal hogy tudatosan használjuk ezt a nagyszerű eszközt. Oszd meg ezt a bejegyzést, azokkal, akiket biztonságban szeretnél tudni.
Mi az az rclone? Egy újabb parancssori megoldást mutatok be, ami nem más, mint egy felhőtárhely kezelő eszköz. Az ilyennel Dunát lehetne rekeszteni – mondhatná bárki. Igen, a legtöbb felhőtárhely ad jó esetben natív Linuxos programot, ilyen a mega.nz is. Kényelmes, ha van, és hiányzik ha nincs. A problémát a több tárhely okozza. Én szeretném az összes, általam használt felhőtárhelyet egy programmal kezelni, és egy szintaxis szerint használni őket. Erre nagyon jó lesz az rclone, ami több tucat felhőtárhelyet kezel.
A var könyvtárban lakó backup könyvtárból nem tudod pótolni az egyes csomagokhoz tartozó, a /var/lib/dpkg/ elérési úton található, info könyvtárban lakó fájlokat: list, md5sums, postinst, postrm, preinst, prerm, config, conffiles.
A frissen telepített rendszert a legtöbb ember a saját ízlése szerint állítja be és csinosítja a kedve szerint. Kicsit vagy nagyon ..., valamelyest. Vannak olyan változtatások, amik már ismerősek, fejből mennek és így, a telepítés után szinte bizonyos, hogy azonnal megtörténik a beállításuk, és vannak olyan változtatások, amikről például „valahol a neten olvasni lehet”, szimpatikusak, így vonzónak tűnik kipróbálni ezeket is. Néhanap azonban, egy-egy, nem átgondolt lépés balul sülhet el, következményként homlok ráncolódást vagy akár nagyobb, zavaró működési gondot okozva.
A Timeshift egy rendszer mentő- és visszaállító alkalmazás, angolul Backup (Tool). Hasonló a Systemback, a Respin (Remastersys), a Pinguy Builder alkalmazásokhoz. Távolról ide sorolható a CloneZilla alkalmazás is.