A Google csütörtökön egy sürgősségi frissítést adott ki a Chrome böngészőjéhez, amely két nulladik napi sebezhetőség javítását tartalmazza, amelyeket a vállalat szerint aktívan kihasználnak.
Azok, akik az Ubuntu Chromium Snap-et használják a Google nyílt forráskódú webböngészőjének futtatására, eddig nem rendelkeztek VA-API támogatással a GPU-alapú videó gyorsításhoz ebben a sandbox-ba zárt alkalmazásban. Szerencsére úgy tűnik, hogy ez hamarosan az Ubuntu felhasználók is élvezhetik a VA-API gyorsítást a CPU erőforrások csökkentése és a jobb energiahatékonyság érdekében az Intel grafikus és más Mesa Gallium3D vezérlőkön, amelyek támogatják a VA-API-t.
A Chrome és a Firefox néhány hónapon belül eléri a 100-as verziót. Ez potenciálisan törést okozhat az olyan webhelyeken, amelyek az üzleti logika végrehajtásához a böngésző verziójának azonosítására támaszkodnak. Ez a bejegyzés az események idővonalát, a Chrome és a Firefox által a hatás mérséklésére alkalmazott stratégiákat és azt mutatja be.
A Linux Mint 20 Ulyana kiadástól számítani lehet arra, hogy a Chromium böngésző telepítéséhez a tükrökről a DEB telepítő nem érhető el, egészen pontosan - egyelőre - csak olyan verzió érhető el, amely a SNAP áruházat is telepítené egyben (LP: # 1855594 ). Azonban az önmagában telepíthető Chromium DEB változatát az Ubuntu korábbi verzióira továbbra is rendszeresen frissítik.
Az AV1/VP8/VP9 kodekkel kódolt videók lejátszása - a jelenlegi állapot szerint - erősebben megterhelheti a böngészőket, mint a H264-ben kódolt videóé. A lejátszás ezen tulajdonsága az enhanced-h264ify böngésző kiegészítő használatával javul.
A Skype telepítő 32 bites támogatása megszűnt, ilyen formában semelyik 32 bites operációs rendszerre nem telepíthető.
32 bites rendszeren a Skype-ot a böngészővel, ezen a weboldalon használhatod:https://web.skype.com
A módszer természetesen a 64 bites rendszerekhez is jó, akár a Skype telepítése nélkül.
Nem célom véleményt mondani a böngészőről, a használatát mindenki döntse el maga. Olvass alaposan utána az előnyöknek és hátrányoknak. Mindössze a telepítést szeretném megmutatni.
Ismeretlen vevőnek adták el az egyik legnépszerűbb hirdetésblokkoló Chrome- és Firefox kiegészítőt, az Adblockot.
Sem az ár, sem a vevő kiléte nem ismert, de még csak az eladás tényét sem verték nagydobra: a több, mint 40 millió felhasználóval rendelkező Adblock a múlt hét végén cserélt gazdát, és a hírek szerint az eredeti készítő, Michael Gundlach már egyáltalán nem is dolgozik a cégnél.