A Canonical új Linux kernel biztonsági frissítéseket tett közzé az összes támogatott Ubuntu kiadáshoz, amelyek 10, különböző biztonsági kutatók által a közelmúltban felfedezett biztonsági rést orvosolnak.
Három héttel az előző biztonsági frissítések után, amelyek 16 sebezhetőséget orvosoltak, az új Linux kernel biztonsági javítások elérhetőek:
A Linux Kernel 5.19 elérte az életciklus végét, a felhasználóknak sürgősen frissíteniük kell majd a Linux Kernel 6.0-ra. A 2022. július végén megjelent Linux kernel 5.19 egy újabb rövid életű kernel-sorozat.
A Canonical új Linux kernel biztonsági frissítéseket tett közzé az összes támogatott Ubuntu kiadáshoz, amelyek több, különböző biztonsági kutatók által a közelmúltban felfedezett biztonsági rést orvosolnak.
Három héttel az előző biztonsági frissítések után, amelyek 16 sebezhetőséget orvosoltak, az új Linux kernel biztonsági javítások elérhetőek:
A Canonical új Linux kernel biztonsági frissítéseket tett közzé az összes támogatott Ubuntu kiadáshoz, amelyek több, különböző biztonsági kutatók által a közelmúltban felfedezett biztonsági rést orvosolnak.
Két héttel az előző biztonsági frissítések után, amelyek összesen 3 kisebb horderejű sebezhetőséget orvosoltak, az új Linux kernel biztonsági javítások elérhetőek:
az Ubuntu 22.04 LTS (Jammy Jellyfish)
az Ubuntu 21.10 (Impish Indri),
az Ubuntu 20. 04 LTS (Focal Fossa), így a Linux Mint 20.x sorozathoz is,
az Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver), így a Linux Mint 19.x sorozathoz is,
illetve az ESM fázisban lévő kernelekhez az Ubuntu 16.04 ESM (Xenial Xerus), és
az Ubuntu 14.04 ESM (Trusty Tahr) kiadásokhoz.
Több mint 30 biztonsági rést javítottak ki ebben a hatalmas Ubuntu kernel frissítésben. Az összes Ubuntu kiadásban közös a CVE-2022-1966, egy Aaron Adams által felfedezett use-after-free sebezhetőség a netfilter alrendszerben, amely lehetővé teszi egy helyi támadó számára, hogy szolgáltatásmegtagadást (rendszerösszeomlás) okozzon vagy tetszőleges kódot futtasson, valamint a CVE-2022-21499, egy kernelhiba, amely lehetővé teszi, hogy a kiváltságos támadók megkerüljék az UEFI Secure Boot korlátozásait, valamint a CVE-2022-28390, egy kettős szabad sebezhetőség, amelyet az EMS CAN/USB interfész implementációjában fedeztek fel, és amely lehetővé teszi, hogy a helyi támadó szolgáltatásmegtagadást (memória kimerülése) okozzon.
A Valve hivatalosan is bemutatta Steam Deck nevű játék kézikonzol eszközét, amely egy Arch Linux-alapú disztribúcióval és a KDE Plasma asztali környezettel működik.
A hivatalos megjelenés napja azt jelenti, hogy a Valve megkezdi az e-mailek kiküldését azoknak az emberek első csoportjának, akik előfoglalták a Steam Deck eszközt. Azok, akik az elsők között lefoglalták a készüléket, akkor az email kézhezvételétől számítva 72 órán belül kell a Steam-en keresztül lebonyolítani a vásárlást.
Ha még nem foglalt le magának Steam Deck-et, mostantól a hivatalos weboldalon keresztül lehet ezt megtenni. Az ár 399 USD-től, azaz 419 eurótól vagy 349 fonttól indul - ami mostani árfolyamon 154 ezer forint, és 2022 második negyedévében fogja megkapni a mostani rendelést. Közben a Valve azon dolgozik, hogy a Steam Deck hivatalos dokkolóját is kiküldje a vásárlóknak.
Alig várjuk, hogy a hivatalos Dock for Steam Deck-et is eljuttassuk az ügyfelek kezébe. Ez nem fog olyan korán megtörténni, mint szerettük volna, de izgatottan várjuk, hogy hamarosan többet beszélhessünk róla, és azt tervezzük, hogy késő tavasszal elérhetővé tesszük őket
- mondja a Valve.
Mivel a Steam Deck lényegében egy kézi konzol formátumban kivitelezett laptop, ezért szerintem különösen érdekes lesz a vele bemutatott dokkoló is, amellyel félig-meddig asztali gépként használható a Steam Deck akár csak egy laptop esetében és természetesen egy ilyen eszközzel kivezethető egy külső kijelzőre az eszköz.
A portál olvasóinak jelentős része már bizonyára hallott a Steam Deckről, a Valve által fejlesztett a február végén érkező kézi konzolról.
Míg az már ismert, hogy a Steam Deck a Valve saját, Arch Linuxon alapuló SteamOS 3-mal fog érkezni. De mi a helyzet a szabványosabb Linux disztribúciók futtatásával? Ez a Linux Kernel egy jövőbeli verziójában ez majd könnyebbé válik.
A Canonical új Linux kernel biztonsági frissítéseket tett közzé az összes támogatott Ubuntu kiadáshoz, amelyek több, különböző biztonsági kutatók által a közelmúltban felfedezett biztonsági rést orvosolnak.
Három héttel az előző biztonsági frissítések után, amelyek 13 sebezhetőséget orvosoltak, az új Linux kernel biztonsági javítások elérhetőek:
Az új kernel biztonsági frissítések mindössze egy héttel az előző, több mint 20 sebezhetőséget kezelő nagy adag után érkeznek, és az Ubuntu 22.10, Ubuntu 22.04 LTS, Ubuntu 20.04 LTS, Ubuntu 18.04 LTS, valamint az Ubuntu 16.04 ESM és Ubuntu 14.04 ESM rendszerekhez érhetőek el.
Az új Linux kernel biztonsági javítások elérhetőek:
A Linux Kernel 6.0 elérte az életciklus végét, a felhasználóknak sürgősen frissíteniük kell majd a Linux Kernel 6.1-re. A 2022. október másodikán megjelent Linux kernel 6.0 egy újabb rövid életű kernel-sorozat.
A Linux Kernel 4.9 elérte az életciklus végét, a felhasználóknak sürgősen frissíteniük kell például a Linux Kernel 6.0-ra, vagy 6.1-re. A 2016. december 11-én megjelent Linux kernel 4.9 egy hosszú életű kernel-sorozat (LTS - Long Term Support). A Linux 4.9-es kernel hosszú távú támogatási (LTS) státusza miatt a Linux-alapú operációs rendszerrel működő hardvereket gyártó nagyvállalatok nagy valószínűséggel tömeggyártású eszközökön használták. Jó kérdés, hogy hogyan frissítik majd a hardvergyártók ezeket az eszközöket.
A Canonical új Linux kernel biztonsági frissítéseket tett közzé az összes támogatott Ubuntu kiadáshoz, amelyek 20, különböző biztonsági kutatók által a közelmúltban felfedezett biztonsági rést orvosolnak.
Az új Linux kernel biztonsági javítások elérhetőek:
Megjelent a Linux kernel 6.1-es verziója. Ez egy LTS, azaz hosszan támogatott verzió. Már csak ezért is fontos, hogy vessünk néhány pillantást a lényegesebb újdonságokra. Ez a kiadás tartalmazza a Rust programozási nyelv kezdeti támogatását; egy opcionális MGLRU memóriakezelési algoritmust, amely jobb memóriakezelési teljesítményt biztosít; egy kernel memória tisztítót a hatékonyabb memóriabiztonsági hibakeresés érdekében; memória tiering javításokat; lehetővé teszi a folyamatok számára, hogy önkéntes módon vonják össze a memóriát egy Transparent Hugepage-be; új BPF funkciókat, például egy pánik segédprogramot; jobb Btrfs teljesítményt; egy Maple tree adatszerkezetet, amely jobb algoritmikus tulajdonságokkal rendelkezik, mint az piros-fekete (önkiegyensúlyozó bináris kereső)fa; a per-cgroup Pressure Stall Information támogatását és egy új PSI_IRQ - IRQ/SoftIRQ értéket.
Karácsonyra egy teljesen új postmarketOS kiadás jelent meg, amelynek verziója v22.12. Mint általában, ez is az Alpine kiváló upstream fejlesztéseinek legújabb iterációján alapul. Erről bővebben a 3.17-es kiadási megjegyzésekben olvashat. A postmarketOS 22.12 kiadás nagy újdonsága, hogy két új eszköz, nevezetesen a Fairphone 4 okostelefon és a Samsung Galaxy Tab 2 10.1″ táblagép támogatását vezeti be.