A ClamAV fejlesztői elérhetővé tették a 1.5-ös verzió kiadásra jelölt változatát (release candidate), amely bepillantást enged abba, milyen újításokkal érkezik majd a közkedvelt nyílt forráskódú vírusirtó motor következő főverziója. Az egyik legfontosabb újdonság a FIPS-kompatibilis módszer bevezetése a CVD és CDIFF aláírási adatbázisfájlok hitelesítésére. Bár a funkció már a kiadásra jelölt változatban is elérhető, a fejlesztők egyelőre nem teszik közzé a fő adatbázisokhoz tartozó „.cvd.sign” fájlokat. Ez azt jelenti, hogy szigorú FIPS-módban futó rendszereken a Freshclam frissítések továbbra is hibába ütköznek. A tesztelők számára azonban már most rendelkezésre állnak próbakulcsok és tanúsítványok, amelyekkel kipróbálható az új aláírási és hitelesítési folyamat.
Az ingyenes, veszteségmentes hangformátum új szintre lép: a FLAC 1.5 megérkezett, és ezzel egy hosszú ideje várt funkciót hozott el: a többszálú (multi-threaded) kódolást.
A SuperTuxKart, a nyílt forráskódú gokartverseny-játék új, 1.5-ös bétaverziója tesztelésre vár. Az új frissítés többek között grafikai és hálózati fejlesztéseket, valamint egy teljesítményteszt módot is kínál, ami lehetőséget nyújt a játék sebességének és teljesítményének mérésére.