frissítés

kami911 képe

Linux Mint 21.2 „Victoria” - Frissítési utasítások

Általános információk

  • Ez a végleges kiadás hibákat tartalmazhat, ezért ezt a kiadást csak tesztelés után kezdje el használni éles környezetben. A visszajelzéseivel kérjük segítse a Linux Mint fejlesztőcsapatát, a Linux Mint jobbá tételé érdekében!
  • Frissíthet a 21.2 BÉTA kiadásról a Linux Mint 21.2-es verziójára.
  • A Linux Mint 20, 20.1, 20.2 verziókról 20.3 végleges kiadására, majd onnan a Linux Mint 21-es verzióra, ahonnan frissíthet a Linux Mint 21.2-es verziójára.

Frissítés a 21, a 21.1 verzióról a 21.2 verzióra

kami911 képe

Megjelent a Debian 12 „Bookworm”

Megjelent a Debian projekt következő stabil disztribúciójának, a Debian 12 (kódnév „Bookworm”) verziója. A Debian 12 , hosszú és izgalmas fejlesztési folyamat után végre elkészült. A projekt csapata 1 év, 9 hónap és 28 nap kemény munkájának eredményeként mutatja be a legújabb stabil verziót.

kami911 képe

Frissítés a Linux Mint 21-es verzióra

Általános információk

  • A Linux Mint 21-es verzió végleges kiadása hibákat tartalmazhat, ezért ezt a kiadást csak tesztelés után kezdje el használni éles környezetben. A visszajelzéseivel kérjük segítse a Linux Mint fejlesztőcsapatát, a Linux Mint jobbá tételé érdekében!
  • Frissíthet a 21 BÉTA kiadásról, illetve a 20.3 verzióról 21 végleges kiadására.

Bevezetés a rendszermegújításba

Ez a bemutató elmagyarázza, hogyan lehet frissíteni a Linux Mint újabb, 21-es verziójú kiadására.

kami911 képe

Frissítés az LMDE 5-re

A Linux Mint Debian Edition (LMDE) 4-es verzióját mostantól lehet frissíteni az 5-ös verzióra. Ez elvégezhető az új Upgrade Tool (Megújító eszköz) segítségével is a következő módon.

Először frissítse a gyorsítótárat, és telepítse a frissítő eszközt a következő parancsok terminálba (gyorsan elindítható a terminál a Crtl + Alt + T billentyűkombinációval) történő beírásával:

apt update
apt install mintupgrade

Ezután írja be a következő parancsot az Upgrade Tool alkalmazás elindításához:

sudo mintupgrade

Ekkor megjelenik az Upgrade Tool ablaka:

Kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat.

Ha az eszköz elkészült, és a megújítás sikeres volt:

  • Zárja be az alkalmazást,
  • Távolítsa el az alkalmazást, és
  • Indítsa újra a számítógépet.
apt remove mintupgrade
sudo reboot

Ez egy jelentős frissítés. Több órát is igénybe vehet.

Az alkalmazás frissíteni fogja a rendszert, és rendszer pillanatképet is fog készíttetni. Ne kapkodjon, ne siessen, ne rövidítse le a megújítást.

Ne habozzon segítséget kérni, ha kérdései vannak, vagy ha problémái adódnak a megújítással kapcsolatban.

Balazs_B képe

Linux Mint blog havi hírek - 2022. március

Itt az újabb havi összesítés amely a Linux Mint március havi fejlesztéséről szól. Jó hírek érkeztek a 21-es verzió fejlesztésével kapcsolatban. Vanessa lesz a kódneve az új verziónak, a Warpinator hálózati fájlmegosztó alkalmazás a Linux Mint mellett egyre több Linux-ra is elérhető, használható Windows-on, Android-on és érkezik iOS-re is (és akár Steam Deck-re is). Ti már próbáltátok? Ne feledjétek a Linux Mint Debian Edition 4-es verziója „Debbie” 2022 augusztusában éri el életciklusa végét, így javasoljuk a Linux Mint Debian Edition 5-ös „Elsie” verziójára történő frissítést. Ti használjátok a Warpinatror-t? Hogyan tetszik az a Linux Mint Debian Edition 5 „Elsie” verziója? Tapasztaltatok letöltési sebesség problémákat?

kami911 képe

Linux Mint 20.3 „Una” - Frissítési utasítások

Általános információk

  • Ez a végleges kiadás hibákat tartalmazhat, ezért ezt a kiadást csak tesztelés után kezdje el használni éles környezetben. A visszajelzéseivel kérjük segítse a Linux Mint fejlesztőcsapatát, a Linux Mint jobbá tételé érdekében!
  • Frissíthet a 20.3 BÉTA kiadásról, illetve a 20, 20.1, 20.2 verziókról 20.3 végleges kiadására.

Frissítés a 20, 20.1 vagy 20.2 verzióról 20.3 verzióra

  1. Frissítés előtt rendszeréről és adataitól mindenképpen készítsen biztonsági másolatot!
Koppány képe

Frissítse a rendszerét!

Frissítse a rendszerét!

  • A biztonsági frissítések nagyon fontosak!
  • A statisztikák arról árulkodnak, hogy nem minden felhasználó alkalmazza őket!
  • Alkalmazza a frissítéseket most!
  • Ne használja a Linux Mint EOL (jelentése: holt) verzióit!

Biztonsági frissítések

Fontos a frissítés

A biztonsági frissítések kiküszöbölik a számítógép biztonsági réseit, megóvják a helyi támadásoktól (például a számítógéphez fizikai hozzáféréssel rendelkező személyektől és olyanoktól, akiknek valamilyen közvetett formán hozzáférésük van), de a távoli támadásoktól is (támadók, akik az internetkapcsolaton keresztül célozzák meg a számítógépet).

Nem csak az irányított támadásokon van a hangsúly, mert a különböző biztonsági frissítések a rosszindulatú szoftverektől is megvédik rendszerét. Amikor arra utasítja számítógépét, hogy hajtson végre külső tartalmat (letöltött szoftver, e-mail mellékletek, link, amelyre kattint, vagy akár csak egy weboldal, amelyet a böngészőjében meglátogat), akkor azt a kockázatot is vállalja, hogy ajtót nyit a számítógépén, és meghívja a támadókat.

Ha egy biztonsági rést találnak, a fejlesztők a lehető leghamarabb kijavítják és a disztribúciók azt frissítésként megkapják, így Ön időben alkalmazhatja azokat. Ezek a biztonsági rések nyilvánossá válnak, és a potenciális támadók ismerhetik. Ez azt jelenti, hogy az elavult rendszer nemcsak sérülékeny, hanem egyenesen veszélyes is.

kami911 képe

Így javítsd meg a Spectre, Meltdown és az Intel Management Engine hibákat a gépeden

(Frissítve) A Spectre nevű sérülékenység két hibája többé-kevésbé minden modern processzort, a Meltdown pedig az Intel elmúlt 10 évben megjelent valamennyi processzoraát és néhány erősebb ARM processzort érint – lehetővé téve adatszivárgást. Az Intel Management Engine sebezhetőségei pedig távoltól teszik elérhetővé a gépet. Mindegyik hibára született már hibajavítás, ezek telepítése elengedhetetlen lesz a jövőben a számítógépek biztonságos üzemeletetéséhez. Az első javítások még januárban jelentek meg, de az Intel mikrokód frissítés és a Windows frissítés is olyan hibákat okozott, mely után a gyártók újabb javításokat adtak ki.

kami911 képe

6.2-es kernellel erősít az Ubuntu 22.04 LTS harmadik frissítése

Az Ubuntu csapat bejelentette az Ubuntu Linux 22.04.3 LTS (Long-Term Support) azaz a harmadik frissítő kiadását az asztali, a szerver és a felhő termékekhez, valamint az Ubuntu más, hosszú távú támogatással rendelkező változatai. A korábbi LTS-sorozatokhoz hasonlóan a Ubuntu 22.04.3 LTS (Jammy Jellyfish) is tartalmaz Hardware Enablement (HWE) frissítést az újabb hardvereken való használathoz. Ez a támogatás minden architektúrán elérhető.

kami911 képe

Az Ubuntu 18.04 LTS „Bionic Beaver” nyugdíjba vonult

Az Ubuntu 18.04 LTS „Bionic Beaver” 2023 május 31-én – öt év szolgálat után – nyugdíjba vonult. Ez időpont után a csomagtárolók elérhetőek maradnak, de további hibajavító és biztonsági frissítések már csak az Extended Security Maintenance (ESM) igénybevételével érkezik ehhez a rendszerhez. A Canonical folytatva hagyományt, hogy az öt éves támogatási ciklust kiegészítve további öt évnyi kereskedelmi támogatást nyújt Extended Security Maintenance (ESM) formájában az Ubuntu LTS kiadásai számára.

kami911 képe

A Debian Bookworm kiadás tervezett megjelenése

A közkedvelt Debian Linux disztribúció, amely folyamatosan fejlődik és újabb verziókkal bővül. Itt a Linux Mint magyar oldalán is szívesen követjük az eseményeket, hiszen a Linux Mint Debian Edition is Debian-ra épül. A legújabb kiadás, a Bookworm, tervezett megjelenési dátuma 2023. június 10. Ha szeretnéd megünnepelni a megjelenést, érdemes lehet részt venni egy Debian Release Party-n, vagy akár sajátot is szervezni. További információkat a https://wiki.debian.org/ReleasePartyBookworm oldalon találhatsz.

Új Linux-kernel-frissítések, 17 biztonsági rés javítva

Az új kernelfrissítések az Ubuntu 22.10, Ubuntu 22.04 LTS és Ubuntu 20.04 LTS felhasználók számára érhetők el.

A Canonical ma új Linux-kernel-biztonsági frissítéseket adott ki az összes támogatott Ubuntu-kiadáshoz, amelyek összesen 17 biztonsági rést küszöbölnek ki, amelyeket a különböző biztonsági kutatók fedeztek fel az upstream kernelekben.

Ezekben a biztonsági frissítésekben összesen 17 hiba van javítva, amiből 3 sebezhetőség érinti az összes korábbi Ubuntu-kiadást. Ezek, a régebbi kiadások által használt kernelek javítása egyelőre várat magára.

kami911 képe

Kiadásra jelölve: Debian 12, Bookworm

Jól halad a kiadás felé a Debian projekt következő stabil disztribúciójának, a Debian 12 (kódnév „bookworm”) verziója. A napokban jelentették be, hogy a termék a kiadásra jelölt (RC1) állapotba került, így már nagyobb erőkkel lehet tesztelni a leendő új rendszert.

kami911 képe

Hatodik alkalommal kapott komoly frissítést az Ubuntu 20.04 LTS

Az Ubuntu csapat örömmel jelenti be az Ubuntu 20.04.6 LTS (Long-Term Support) kiadását az asztali, a szerver és a felhő termékekhez, valamint az Ubuntu más, hosszú távú támogatással rendelkező változatait. A korábbi LTS-sorozatokhoz hasonlóan a 20.04.6 is tartalmaz Hardware Enablement (HWE) frissítést az újabb hardvereken való használathoz. Ez a támogatás minden architektúrán elérhető. Az Ubuntu Server alapértelmezés szerint a GA rendszermagot telepíti; azonban lehet HWE rendszermagot választhat a telepítő bootloaderéből.

Oldalak

Feliratkozás RSS - frissítés csatornájára