A Flatpak egy segédalkalmazás a szoftverek telepítéséhez, a csomagkezeléshez, és az alkalmazás virtualizációhoz a Linux terjesztéseken. A Snap, és AppImage csomagokhoz hasonlóan a Flatpak olyan „homokozó” környezetet biztosít, amely elkülöníti az alkalmazásokat a rendszer többi részétől. Kényelmes, és működőképes, hiszen az alkalmazások telepítéséhez és futtatásához szükséges függőségeket egy, az egyben tartalmazza. Arra azért illik figyelni, hogy előbbi okból a telepített alkalmazások helyfoglalása meglehetősen nagy.
A Linux Mint Frissítéskezelő alkalmazása felel a frissítések figyeléséért. Alapértelmezetten két órántként néz fel a tükrökre. A panelen látható ikon jelez (kék „i” karakter látható egy pajzson), ha bármely telepített csomagból újabb vagy másik verzió érhető el. Ez esetben lehetőséged van a frissítést alkalmazni, mondhatni, érdemes megtenned. A frissebb csomagok általában fejlesztéseket és hibajavításokat tartalmaznak, viszont olykor biztonsági okból adnak ki egy új csomagverziót. A Linux Mint biztonsági szinteket használ a frissítés szabályozására.
Tegyük fel, hogy egy PPA-ról felvett csomagot a PPA használatának mellőzése után az alapértelmezettre szeretnél állítani. Ekkor már elérhetetlen a csomag, hiszen a tükröt (PPA) mellőzöd. Akkor próbáljuk meg.
-- először a Synaptic csomagkezelővel próbálkozol, megpróbálod a csomagot -a példában- öregbíteni, más szóval visszafejleszteni. Nem sikerül, rengeteg más csomag eltávolítódna ... .
-- próbálod újratelepíteni a reinstall kapcsolóval, nem sikerül
Keresés az oldalon
Bejelentkezés
Szavazás
Fogsz frissíteni Linux Mint (Vanessa) 21-re?
Igen, IGEN, IGEN!!!
56%
Nem, mert a mostani is jó.
21%
Nem, mert nem támogatja a hardverem. Leíriom a hozzászólásban mi a probléma.