A LibreOffice 7.6 végleges verziója már megjelent. Ez a következő nagy lépés a nyílt forráskódú irodai programcsomag számára, amely megannyi érdekes újdonsággal érkezik, többek között a Writer programban új Oldalszám Varázsló segíti az oldalszámak könnyebb beillesztését, a Calc táblázatkezelőben új számformátumokat támogatnak és felhasználói szabályok megtartása más dokumentumba másoláskor, míg az Impresszum és Rajzoló alkalmazásokban új navigációs panel és gazdagabb PDFium import, illetve export lehetőségek várnak. A LibreOffice 7.6 Közösségi verzió főbb újításai között szerepel az érintőtáblákon használható nagyítási gesztusok támogatása, dokumentumtémák és témadefiníciók importálásának és exportálásának lehetősége, valamint a betűtípuskezelés jelentős fejlesztése, különösen a jobbról balra írott, CJK és más ázsiai írásrendek esetében.
Elérhető a LibreOffice 7.6.5 Community verziója, az önkéntesek által támogatott nyílt forrású irodai programcsomag hibajavító verziója. A LibreOffice Technology platformra épülő csomag asztali, mobil és felhőalapú környezetekben biztosít számos interoperabilitási fejlesztést a Microsoft zárt fájlformátumaihoz.
Elérhető a LibreOffice 7.6.3 Community verziója, az önkéntesek által támogatott nyílt forrású irodai programcsomag új kritikus hibát is javító hibajavító verziója. A LibreOffice Technology platformra épülő csomag asztali, mobil és felhőalapú környezetekben biztosít számos interoperabilitási fejlesztést a Microsoft zárt fájlformátumaihoz.
Elérhető a LibreOffice 7.5.8 Community, az önkéntesek által támogatott nyílt forrású irodai programcsomag új hibajavító verziója, amely egyben az utolsó tervezett verzió a 7.5.x sorozatban. A LibreOffice Technology platformra épülő csomag asztali, mobil és felhőalapú környezetekben biztosít számos interoperabilitási fejlesztést a Microsoft zárt fájlformátumaihoz.
Elérhető a LibreOffice 7.6.2 és 7.5.7 Community verziója, az önkéntesek által támogatott nyílt forrású irodai programcsomag új kritikus hibát is javító hibajavító verziója.
Elérhető a LibreOffice 7.6.1 Community, az önkéntesek által támogatott nyílt forrású irodai programcsomag új hibajavító verziója. A LibreOffice Technology platformra épülő csomag asztali, mobil és felhőalapú környezetekben biztosít számos interoperabilitási fejlesztést a Microsoft zárt fájlformátumaihoz.
Elérhető a LibreOffice 7.5.6 Community, az önkéntesek által támogatott nyílt forrású irodai programcsomag új hibajavító verziója. A LibreOffice Technology platformra épülő csomag asztali, mobil és felhőalapú környezetekben biztosít számos interoperabilitási fejlesztést a Microsoft zárt fájlformátumaihoz.
A LibreOffice 7.6 a tervek szerint, jól halad a végleges verzió felé vezető lépcsőfokokon. A következő nagy lépés a nyílt forráskódú irodai programcsomag számára augusztusban esedékes következő kiadása felé vezet az éppen most megjelent második kiadásra jelölt verzión keresztül. A szokás szerint a következő LibreOffice kiadás augusztusban várható, és a fejlesztők általában egy évig támogatják.
A LibreOffice 7.6 a tervek szerint, jól halad a végleges verzió felé vezető lépcsőfokokon. A következő nagy lépés a nyílt forráskódú irodai programcsomag számára augusztusban esedékes következő kiadása felé vezet az éppen most megjelent első kiadásra jelölt verzión keresztül. A szokás szerint a következő LibreOffice kiadás augusztusban várható, és a fejlesztők általában egy évig támogatják.
A LibreOffice 7.6 elindult a végleges verzió felé vezető első lépcsőfokokon. A következő nagy lépés a nyílt forráskódú irodai programcsomag számára augusztusban esedékes következő kiadása felé vezet. A szokás szerint a következő LibreOffice kiadás augusztusban várható, és a fejlesztők általában egy évig támogatják.
Bár már évek teltek el azóta, hogy a Canonical elhagyta a Unity-t, mint az Ubuntu hivatalos asztali környezetét, a nyílt forráskódú közösségen belül néhányan még mindig karbantartják azt, és futtatják a disztribúció nem hivatalos Ubuntu Unity felületet. Most a jövő hónapban megjelenő Ubuntu 22.10 kiadással
A Unity7 asztali környezet utolsó kiadása 2016 májusában volt, amikor az Ubuntu még a Unity-t használta, de a közösség nem hagyta meghalni. Rudra Saraswat, aki számos nyílt forráskódú projektről ismert, valamint a nem hivatalos Ubuntu Unity Remix ízű Ubuntu karbantartója is részt vesz a Unity7 életben tartásában.
Ha Linux alatt szükség van Windows alkalmazások futtatására, akkor a Wine vagy a belőle készült termékekkel teheti meg azt a felhasználó, x86 utasításkészlettel rendelkező számítógépeken. A köztes réteg, azaz wrapper, nem egy emulátor (erre utal a neve is: WINE – Wine Is Not Emulator), így nem teljes gépet emulál a gépben futó alkalmazásnak, mint mondjuk virtualizáció esetén, hanem az alkalmazott rendszerhívásokat fordítja le a megfelelő linux-os, mac-es hívásokra.