
A rendezvényről már írtunk, de közben befutott a meghívó is Tóth Szabolcs (Szomszédnéni Produkciós Iroda), aki stan-up-olni fog a rendezvényen:
A rendezvényen lesz néhány izgalmas előadás is:
- Hogyan ne IoT-zzunk – Balázs Zoltán (CUJO AI)
- Üdvözöllek az IoT „szórakoztató” világában, ahol a biztonság gyakran csak utólagos gondolat, és sebezhetőségek leselkednek minden sarkon. Ez az előadás útmutató a gyártók számára arról, hogy mit ne tegyenek IoT-eszközök tervezésekor, és túlélési kézikönyv a felhasználóknak, hogy felismerjék a nem biztonságos kütyüket. Valaha elgondolkodtál már azon, hogy az IoT-eszközöd HTTP-n keresztül kiszivárogtatja-e az otthoni WiFi-jelszavadat a felhőbe? Spoiler: lehet, hogy igen :) Mi a helyzet azzal, hogy egyes IoT-eszközök hazudnak az Android-verziójukról? De ne aggódj, már előre telepített kártevővel érkeznek. Szeretnél látni egy népszerű NAS-eszköz bejelentkezési űrlapjában található, már ismert command injection sebezhetőség visszafejtését? Mi lehet a legegyszerűbb módja annak, hogy megtudd egy otthoni riasztórendszer (statikus) AES titkosítási kulcsát? Csak olvasd el a kézikönyvet! Végül, de nem utolsósorban: beszéljünk arról, miért nem a legjobb választás a BusyBox az IoT-fejlesztéshez.
- "This is why we can't have nice things" – Veres-Szentkirályi András (Silent Signal)
- Zsarolóvírusok és incidensek oldalnézetből – Hentes Sándor(RavenForTech)
-
Megtörtént ESETek a víruslaborból! – Béres Péter (Sicontact)
- Az előadás fókuszában megtörtént biztonsági incidensek, támadások állnak és ezek sikeres felismere, kezelése. Milyen feladatokkal, kihívásokkal küzdenek az IT üzemeltetők és mit tehetnek ezek kezelése érdekében?
A SYSADMINDAY nemcsak a nagyvállalati rendszergazdák találkozóhelye, hanem mindazoké, akik elkötelezettek a nyílt forráskód, a közösségi tudásmegosztás, vagy éppen a szabad szoftverek ügye mellett. A rendezvényen egymás mellé ülhet egy Arch Linux-rajongó, egy Windows Server-guru, egy BSD-szaki és egy Mozilla-aktivista – és mindenki jól érzi magát, mert közös nyelvet beszélnek: a működő rendszerét.
A rendezvényen való részvételhez előzetes regisztráció szükséges, amelyet július 14-ig lehet elvégezni a HWSW weboldalán. Az esemény támogatóinak köszönhetően idén is elérhető lesz a „dicsőségfal”, ahová azok a cégek kerülnek fel, amelyek támogatják, hogy munkatársaik eljöjjenek erre az eseményre – ez nemcsak elismerés, hanem közösségi gesztus is egyben.
Idén is a HWSW-vel ünnepeljük a rendszergazdák világnapját, és a Linux Mint közösség tagjai is ott lesznek a Budapest Gardenben, július 18-án. Tarts te velünk te is!
A részletes program az esemény weboldalán található meg, ugyanitt tudsz regisztrálni is.
Kedvcsináló
2022
2021
2015
2018
2020
2016
2019
2017

Hozzászólások
Jöttök holnap?
Beküldte kami911 -
Értékelés:
Jöttök holnap?