Beküldte hoho55 -
Fórum:
Sziasztok!
Kb. 2 hetes új áttérő linuxMint -es vagyok, és még ismerkedem a rendszerrel. Sikerült is úgy elállítanom, hogy nem találtam rá megoldást.
Ha a "Mappa"-t az asztalról megnyitom, akkor a rendszerszerű adatok jelennek meg a baloldalon, a jobbon pedig a "Gyűrű illetve a Fadiagram". Ezt szeretném vissza állítani az eredetire.
Érdekes, hogy ha a "Panel vagy a Menű"-ről nyitódik akkor rendben van.
Kép:


Megnyitás ezzel: Disk Usage Analyzer (Lemezhasználat-elemző)
Beküldte csuhas32 -
Értékelés:
Szia!
Nem egészen tudom a leírásból, hol az a „Mappa” az Asztalon, erre nekem jobb lett volna egy képernyőkép az Asztalról, ahol látom ezt (akár a Lemezhasználat-elemző helyett).
Azért próbálom megtippelni, mi lehet esetleg a megoldás.
Valahol az van elállítva, hogy milyen alkalmazással nyissa meg ez a bizonyos „Mappa”-t és most a Lemezhasználat-elemzővel nyitja a fájlkezelő (Fájlok) helyett.
Ha mondjuk nyitsz egy fájlkezelőt és ott megnézed, hogy a „Megnyitás ezzel”-nél mi van hozzá társítva mit látsz?
Mellékelek neked két képernyőképet, hátha ezek segítségével el tudsz indulni a megoldás irányába.
Ha itt van elpiszkálva, akkor akár a „Fájlok” megjelölése alapértelmezett alkalmazásnak a megnyitáshoz, akár az „Alapértelmezett rendszerbeállítások visszaállítása” is jó lehet.
Kép:
esetleg
Beküldte T.István -
Értékelés:
panelen jobb egérgomb -> Hibakeresés ->Minden érték visszaállítása alapértelmezettre
Ez kb. egy telepítéskori állapotra áll vissza, és érint minden téma, kisalkalmazás és font meg egyéb beállítást, bár azt nem tudom, hogy társítást is.
Az is lehet, hogy a mappához társítottad a Lemezhasználat-elemzőt, ahogy csuhas32 kolléga sejti, de lehet hogy létrehoztál egy desktop fájlt (parancsikont) az asztalra, ami a Lemezhasználat elemzőre mutat, és egy mappa ikon lett neki beállítva.
Nem tudom, mi az, ami a panelről /menüből jól nyílik meg, de ha ez így van, akkor csak töröld az asztalról a rosszalkodó parancsikont (ha az az, és nem egy mappa), a menüből meg jobb egérgombbal add hozzá az asztalhoz, ha az jó.
Ha a Gyula mappa a saját mappád, és azt meg akarod jeleníteni az asztalon, akkor az asztal üres területén jobb egérgomb, Testreszabás -ott lent az Asztali ikonok link, katt rá, és kapcsold be amit látni szeretnél (Saját mappa)
Megnyitás ezzel: Disk Usage Analyzer (Lemezhasználat-elemző)
Beküldte hoho55 -
Értékelés:
Szia!
Mit mondhatnék, Isten vagy. Ez egy nagyon értékes segítség volt. 1/2 perc és rendbe jött az, amin már több napja agyalok.
Köszönöm.
esetleg
Beküldte hoho55 -
Értékelés:
Szia!
Először is küldök egy fotót az asztalról, amit még az elején kellett volna. Az általad javasolt megoldás azért nem tudom hasznlni, mert a történethez hozzátartozik, hogy ez a laptop egy belső 1TB háttértárral rendelkezik még, az SSD rendszerlemez mellett. A telepítés után nem volt csak olvasási jogom a képen látható HDD felett, valamint nem tudtam telepíteni a nyomtatómat sem(Samsung Xpress M2026). Olvastam a fórumban az olvasási jogokról, de teljesen kezdőként nem mertem belevágni, így bevittem a szervízbe, ahol megoldották mind a két problémámat.
Az általad ajánlott lehetőséget én is láttam az agyalásom során, de sokat torrentezek, és a torrentek a HDD-ről töltődnek be, és nem akartam elveszíteni az írási jogokat.
Köszönöm a segítséget.
Kép:
Re: „Ha a "Mappa"-t az asztalról megnyitom...”
Beküldte csuhas32 -
Értékelés:
Nézem az Asztalról készült képernyőképet.
Van ott Számítógép; Saját mappa; HDD; Kuka és Lemezek, de akárhogy erőltetem a szemem, Mappa névre keresztelt dolgot nem látok. Szóval továbbra is legfeljebb tippelni tudnék, hogy mit nem sikerült megnyitni kattintással (Saját mappa, hiszen a Lemezhasználat-elemző is ott nyílt meg), de ha most meg rendben működik, akkor a téma [Megoldva], tulajdonképp zárható.