Toshiba Satellite L300

Fórum: 

Sziasztok!

Toshiba Satellite L300 -ra nagy nehezen sikerült felraknom Mint 17 et.

Utána elkezdtem frissiteni a kernelt meg a VGA drivert is.

Még igy is nagyon lassú sajnos a működése.

Youtube -n szagatja sürün a képet még 360p felbontásnál is.

Lehet még ezt tovább frissiteni v. csak rosszabb lesz tőle ha újabb verziót próbálnék rá rakni?

Mint 18 - 19 es telepitővel nem sikerült betöltödnie.

Meg miből lehet tudni melyik az amivel még hajlandó elindulni és müködni is.

Sajnos nagyon gyenge CPU van benne. T2390 -es. 2 magját sürün járatja 70-80-90% -on.

Mire lehetne ezt kicserélni?

Meddig képes kezelni a CPU kat ez az alaplap? Core 2 Duo CPU jó lehet még bele v. még az se?

2GB RAM van benne ami elég kevés de persze azért 1 böngészőt még annyival eltud futatni talán.

Brave böngészőt gondoltam érdemes volna felrakni rá az talán jobb mint a Firefox.

Hogy tudnám azt felrakni rá?

Az reklámok nélkül is képes a Youtube -ra.

Lubuntut is ajánlották már nekem h. lehet az jobb lenne rá. Valaki tesztele már azt is miben jobb v. rosszabb a Mintnél ilyen régi gépeken?

32bit -es Mint van rajta most de elvileg tudna ez a CPU 64bit -et is. Van értelme 64bit esre cserélni? Gyorsit rajta valamit? Csak 2GB RAM van benne? Azt látja 32bit en is.

Van még 1 üres hely másik RAM nak benne. De gondolom 1 v. 2GB ossal lehetne még böviteni rajta.

Attol gyorsulna bármit is a kép kirakás gyorsasága? Gondolom lassu VGA kártya van benne. Több RAM -ot lehet annak küldeni a fő RAM ból vagy nem azt használja? Tehát nem tud gyorsitani rajta.

Előre is köszi a segitséget.

Üdv.

Ez a gép nem nagyon lesz gyorsabb

Még egy 2 GB-s memóriát lehet bele tenni, ha találsz (nehéz ügy),  adhatsz eztán több memóriát a VGA-nak, ha lehet, és esetleg lehet SSD-t tenni bele.

Erősebb CPU-t necces lesz találni, de azt is szem előtt kell tartani, hogy a hűtést a meglévő CPU-ra tervezték.

Kitakarítás, újra pasztázás volt? Ez egy 2009-es gép, azóta tuti megkövesedett benne a hűtőpaszta.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
csuhas32 képe

Másik processzor, még RAM és HDD cseréje SSD-re

#1 Mindeközben

Mini PC: i3, 8 GB RAM, 120 GB SSD, 24 hónap garancia: 26.700.- (Tudom, kell rá dugni valamilyen kijelzőt, valamint billentyűzetet és egeret.)
Laptop: i5, 8 GB RAM, 128 GB SSD, 12 hónap garancia: 59.900.-

Bizonyára lehet jobb ajánlatot is találni, én most csak gyorsan ott néztem meg, ahonnan szoktam vásárolni használt gépet, de a lényeg, hogy én inkább ebben az irányban tapogatóznék, ezt az elavult gépet inkább elfelejteném.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

BIOS frissitésen is gondolkoztam de nem találtam

#2 https://support.dynabook.com/support/viewContentDetail?contentId=2619455

?

Csaxólok, ehhez telepíteni kell egy windowst a gépre, PE nem jó! Ez úgy tud frissülni, hogy elmenti a boot sectort, majd beírja a BIOS frissítőt annak a helyére, újraindul, frissíti a BIOS-t, visszaírja az elmentett boot sectort, és megint újraindul.

Szerk: Amikor ezt a gépet kiadták, az akkori notik között is a leglassabb volt, az egyetlen jó pont a hosszú üzemideje volt.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

BIOS frissitésen is gondolkoztam de nem találtam

#2.1

Néztem ezt az oldalt én is de sajna nekem nem tölt le onnan semmit.

Neked elindul a BIOS letöltödése onnan?

Ezt nem értem régen még DOS ban is megtudtak irni 1 BIOS frissitést most meg már csak Win ben tudják?

Miért nem gondolnak a Linux -ra. :)  Az is jobb már a Win -nél. :)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

BIOS frissitésen is gondolkoztam de nem találtam

#2.1.1 az archivumban megvan:

https://web.archive.org/web/20220531041434/https://content.us.dynabook.com/content/support/downloads/slb8v220.exe

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Brave oldalán ezt találtam.

sudo apt install curl

sudo curl -fsSLo /usr/share/keyrings/brave-browser-archive-keyring.gpg https://brave-browser-apt-release.s3.brave.com/brave-browser-archive-keyring.gpg

echo "deb [signed-by=/usr/share/keyrings/brave-browser-archive-keyring.gpg] https://brave-browser-apt-release.s3.brave.com/ stable main"|sudo tee /etc/apt/sources.list.d/brave-browser-release.list

sudo apt update

sudo apt install brave-browser

de amikor terminálba beiroma ezt kéri a jelszót és nem hagyja beirni és nem tudok tovább lépni így vele.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
devil képe

Brave oldalán ezt találtam.

#3 kéri a jelszót és nem hagyja beirni

...bedeszkázza a billentyuzetet,vagy fegyverrel védekezik???...esetleg valami más???devil

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Brave oldalán ezt találtam.

#3 Szerintem csak simán nem látszik, hogy bármi is történik jelszó beírásakor (17-es Mint!)

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)
csuhas32 képe

Terminálba nem hagyja beírni a jelszót

#3 Alapból Linuxon az a szokás, hogy biztonsági okokból parancssoros felületen nem látszik semmi abból, ahogy gépeled be a jelszavad karaktereit, csak egykedvűen villog a kurzor, mintha semmi nem történne. Ettől függetlenül a rendszer „veszi az adást”, én úgy szoktam megfogalmazni a javaslatom, hogy ne törődj vele, írd a jelszavad és nyomj egy entert.

(A Linux Mint-en, azt hiszem, a 19-es kiadás óta, a parancssoros felületen a jelszó begépelésekor helyettesítőkarakter jelenik meg, melyet magyarul csillagnak szoktunk nevezni a köznyelvben [angolban az „asterisks” használatos a csillagokra].
Ha valakinek nem tetszik ez az újítás, akkor könnyedén el lehet intézni, hogy az újabb Minten se jelenjen meg a jelszó begépelésekor helyettesítőkarakter:

sudo mv /etc/sudoers.d/0pwfeedback /etc/sudoers.d/0pwfeedback.disabled

Ha mégis vissza akarjuk vonni ezt a változtatást, akkor csak vissza kell nevezni a fájlt.

sudo mv /etc/sudoers.d/0pwfeedback.disabled /etc/sudoers.d/0pwfeedback

)

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
csuhas32 képe

de amikor terminálba beiroma ezt

#3 Ugye tudod, hogy ezt nem egyszerre, hanem egymás után kell bemásolni?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Toshiba Satellite L300

Szia!
Legutobb a konnyusulyu "Bodhi 7.0.0" 64bites Standard Release kiadasat neztem meg live
rendszerkent inditva. https://www.bodhilinux.com/download/
Szerintem, regi / gyenge gepre egesz jol hasznalhato rendszer.
A rajta levo bongeszo (Azt hiszem Firefox) 3 megnyitott fullel kevesebb mint 1GB
rendszermemoriat igenyelt - regi Intel IGP-s gepen.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Brave telepitése nem sikerült.

Ami fent volt a Brave oldalán beraktam terminálba.

Lefutatott csomo dolgot de pár dologra ki irta nem rakta fel.

Így persze végül el se indult.

Túl modern a 17 hez a Brave v. más baja van?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve
csuhas32 képe

Lefutatott csomo dolgot de pár dologra ki irta nem rakta fel.

#5 Lehet. Lelet nélkül nincs diagnózis csak találgatás.
Tudnunk kellene, hogy PONTOSAN mit írt ki.
A terminál teljes tartalmát felmásolhatod például ide: https://paste.ee/, aztán, ha ott beküldted, akkor a megtekintéséhez szükséges linket bemásolod ide a hozzászólásodba.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Brave telepitése nem sikerült.

#5

A Mint 17-et 2014-ben adtak ki - mar reges-reg megszunt a tamogatasa.

A Bodhi 7.0.0 (Ubuntu 22.04 alapu) 2027 aprilis vegeig tamogatva lesz.
Es van benne "Browser manager" - 10 kulonbozo bongeszo 2-3 kattintasos telepiteset /
eltavolitasat teszi lehetove.
(Ugy emlekszem koztuk van a Brave is.)

Értékelés: 

5
Átlag: 5 (1 szavazat)

Bodhi 7.0.0

Mint -el az ujabbakkal nem sikerült elinditanom gondolom a VGA vezérlövel szoktak kiakadni.

De ezzel meg elindult. Bodhi 7.0.0 -el és egész jól megy.

Ezek a fejlesztők gondoltak úgytünik még a szuper régi gagyi gépekre is h. müködjenek.

Youtube se rángatozik mint a Mint el. Úgy tünik valami jobb CPU kezelést tud és jobb a VGA kezelése is.

360p ben nagyon szépen lejátsza. Teljes képernyőn is.  Még 480p ben is lehet jónak mondható.

Köszi a tanácsot.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Toshiba

A Toshiba egy furcsa jószág! Most volt dolgom egy Toshiba M750-13c laptoppal. A BIOS egyedi. Belépve ("Esc" majd "F1") sem Legacy sem UEFI utalást nem találtam. (A BIOS TOSHIBA.....) A Dual Core2 processzor a 64 bitet ugyan tudná, de a BIOS beégetés csak 32 bites rendszert engedett, és telepíteni is csak MBR módban lehetett. A 64 bit-es telepítő a processzor miatt indítható volt, de telepíteni nem lehetett. Ami telepíthető volt:32 bites Windows 10 és dual-bootban a 32 bites Debian 12. A gépet még a Windows Vista idején hozták össze és a Windows 7 Starterrel még jól futott. Hiába a 2 GiB RAM és a 64 bites processzor, már nem lehet sokáig életben tartani. Ami talán még futhat rajta az az LMDE 32 bites változata, ami most már elérhető a letöltések között.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Toshiba

#7 Nekem volt egy Toshiba Satellite L500, az valódi 64 bites, tudtam telepíteni 64 bites Linux disztrókat.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve