Nics wifi forgalom HP 250 laptop

Fórum: 

Sziasztok!

Teljesen kezdő botladozásai.

Felbátorodva azon, hogy a 10 éves laptoppon jól működik a rendszer, nekiláttam egy komolyabb laptopra is felrakni.

A telepítés sikerült, mindent felismert a gépben, de már az első frissítés nem sikerült. Többszöri újraindítás után rájöttem, hogy a wifi-vel van gond. Látszólag csatlakozva van a routerre, de semmilyen adatforgalom nincs.

A wifi kártya RTL8822CE.

adatok: https://pastebin.com/QV19G7zN#2qPmnApg

Ebben kérek segítséget.

Ideiglenesen vezetékesre

Szia!

Próbáld meg vezetékes hálóra kötni, frissíteni, lehet attól is megjavul, ha le tudja tölteni a frissítéseket, volt már erre példa. Ennek nagy esélye van, ezért további tippek csak azután, ha ez nem jönne be.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

A telepítés alatt még jó volt?

Én bebootolnék a telepítőről és megnézném, hogy ott (minden) rendben működik-e.
Ha igen, akkor az általam használt már bevált eljárásrend:
1. A gép elvágása az internettől és így a rendszer telepítése.
(Ha nem így teszel, akkor jó eséllyel a rendszer telepítésekor települnek, frissülnek olyan csomagok is, amik a live rendszerben nincsenek vagy nem úgy vannak benne, és a telepített rendszer akár jelentősen eltérhet a live rendszertől.)
2. A telepített rendszer telepítést követő első indításakor szintén annak ellenőrzése, hogy minden megfelelően működik-e.

3. Amennyiben igen, akkor első dolog egy rendszer-visszaállítási pont készítése mondjuk a Timeshifttel (én a systemback.sh-t használom erre a célra, de ez nem lényeges).

4. Csak ezután kezdünk el építkezni.
Én először a nyelvi csomagokat szoktam pótolni, aztán készítek egy újabb visszaállítási pontot.
5. Ezt követően a kernel kivételével felengedem a frissítéseket, ha újraindítás után még mindig minden jó, akkor jöhet a frissebb kernel is, ha viszont valamelyik frissítés már így is elrontotta a rendszert, akkor visszaállok a másodikként készített visszaállítási pontra és szépen óvatosan rakosgatom fel a frissítéseket, hogy kiszűrjem, melyik az, amelyik elrontja a rendszerem...

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Tippek

1. Secure boot kikapcsolása BIOS felületen

Próba, működik-e.

ha nem

2. (Secure boot maradjon kikapcsolva)

sudo apt install mokutil

mokutil --sb

sudo apt update && sudo apt install rtl8822ce-dkms

újraindítás

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Nics wifi forgalom HP 250 laptop

Eloszor is megneztem hogy ennek a chipsetnek a tamogatasa bent van-e a 6.5-os
kernelben - de sajnos nincs.

Itt viszont talaltam ajanlast megfelelo driver telepitesehez: (Oldal forditasa?)

https://easylinuxtipsproject-blogspot-com.translate.goog/p/realtek.html?... (Az oldal felenel lejebb gorgetve)

(The rtw88 driver from lwfinger for the RTL8723DE, RTL8821CE, RTL8822BE and RTL8822CE chipsets)

Szerk.: Az eredeti angol nyelvu oldal linkje:

https://easylinuxtipsproject.blogspot.com/p/realtek.html#ID2

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Nics wifi forgalom HP 250 laptop

#5 ubuntuban van hozzá driver, csak nem feltétlenül jó, de Mint 21 alatt már működőképes volt, igaz, secure boot-ot ki kellett kapcsolni.

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Sziasztok!

Sziasztok!

Tegnap este, kikapcsoltam a secureBoot-ot.

Megtaláltam én is ezt a leírást:

2. (Secure boot maradjon kikapcsolva)

sudo apt install mokutil

mokutil --sb

sudo apt update && sudo apt install rtl8822ce-dkms

- de a telepítés nem ment végbe, mert nem találta a rtl-es drivert. Az én tudományommmeg csak eddig tartott.

Este felfüggesztettem a gépet, most vettem elő és most megy a hálózat. Újra indítottam, még mindig megy.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Létezik hibernálás a linux alatt? (Nem találtam ilyen beállítási lehetőséget)

 

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve

Sziasztok!

#6 Hello!

Péntek délután van.

WiFi adatforgalom újra nincs.

Mi a fenét lehetne csinálni vele?

Értékelés: 

0
Még nincs értékelve